Strefa komfortu

Prawdopodobnie wiele razy w życiu słyszałeś takie zdanie: “Jestem w strefie komfortu”. Tak naprawde zdarza się, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co tak naprawde oznaczają te słowa.

Strefa komfortu to nic innego jak stan, w którym najprawdopodobniej nie odczuwasz potrzeby stawiania sobie jakichkolwiek zadań lub wyzwań.

W takim przypadku najczęściej wykonujesz rutynowe czynności dnia codziennego i raczej nie porywasz się na żadne zmiany. W gruncie rzeczy, stanowi to dla Ciebie spore zagrożenie, ponieważ może prowadzić do wypalenia zawodowego lub stagnacji.

Jesteśmy ludźmi, zatem nasze funkcjonowanie opiera się głównie na nawykach. Idąc dalej, niektóre zachowania są wynikiem przyzwyczajenia. Jednak one w pewnym momencie mogą już nas męczyć, zatem to znak abyś w porę opuścił swój status quo.

Korzyści jakie płyną z opuszczenia własnej strefy komfortu to:

– robienie rzeczy, których nigdy wcześniej byś nie zrobił, a o których myślałeś,
– rozwijanie się, poprzez stawianie sobie coraz to większych i nowych wyzwań,
– nabywanie pewności siebie, dzięki podejmowaniu decyzji, które pozwolą Tobie stać się kowalem swojego losu,
– poczucie ekscytacji życiem, które ma szansę całkowicie zmienić Twój punkt widzenia na wiele kwestii, które rozumiałeś być może inaczej,
– zwiększenie poziomu kreatywności, poprzez podejmowanie nowych działań nasz mózg ma szansę stale się rozwijać.

Zainteresowany zmianą swojego życia? Czujesz niedosyt informacji? Koniecznie sprawdź kurs “4 kroki do życia w zgodzie ze sobą”, w którym dowiesz się jak zbudować naturalną pewność siebie oraz uwolnisz pełnię własnego wewnętrznego potencjału.